Moja cesta za snom

by Michaela Ďuriníková

Joga mi pomáhala a stále pomáha pri rozhodovaní. Stíšenie mysle, usporiadanie myšlienok a predýchavanie celého tela je pre mňa čas ladenia sa na seba.

 

Ako som sa hľadala

Keď sa obzriem za seba, tak môj život sa od pandémie veľmi zmenil. Od základov…. Pochopila som, že sa začala moja nová cesta do neznáma. V tejto chvíli môžem povedať, že sa začala moja cesta za snom. Dlhé mesiace som hľadala rovnováhu medzi tým, čo mám spraviť a tým, ako to mám spraviť. Zmeny prichádzali do môjho života oveľa skôr, ale v období neslobody som to cítila intenzívnejšie. Operácia, následne proces uzdravovania nielen fyzického tela, ale aj duše a nastal čas, kedy som sa intenzívne zaoberala zmenou na svojej životnej ceste. Sama by som neverila, čo dokáže spraviť dostatok času. Prehodnocovala som svoje skúsenosti, ktoré som nadobudla v práci a v súkromnom živote. Prišla otázka: Čo s tým, čo sa mi ponúka, môžem urobiť? https://www.cestasvetlom.sk/proces-zmeny/

Moja cesta za snom a prvý krok do neznáma

Pred niekoľkými rokmi som si nevedela ani vo sne predstaviť, žeby som vystúpila z celého kolosu štátnej správy. Bola som tam 15 rokov. Strach sa mi stal brzdou na roky a každú chybu, ktorú som spravila, som videla ako zlyhanie a nie ako príležitosť niečo sa naučiť. Keďže som nepočúvala svoju intuíciu a riadila som sa strachom, prišla choroba. Po operácii som sa konečne začala pohrávať veľmi intenzívne s myšlienkou zmeniť svoju prácu. Prečo tá zmena z istoty do neistoty? Celá bytosť vo mne kričala, aby som sa už do práce nevracala, ale predsa som sa nepočúvala a po roku som nastúpila späť na moje staré miesto. 

Zlé rozhodnutie, ale dobrá skúsenosť, ktorá mi pomohla na mojej ceste

Nasledoval proces, ktorý trval pár mesiacov a nakoniec prišlo rozhodnutie, že z práce odídem. Stačilo 15 rokov cestovania, ranného vstávania a dokazovania tým druhým, že za niečo stojím. Všetko išlo až neuveriteľne hladko. To bol ďalší znak toho, že robím správnu vec. Dodalo mi to odvahy a tak som pokračovala v procese ďalej. Bola som si istá, že idem tým správnym smerom. Áno pomohlo mi ROZHODNUTIE. Uvedomila som si počas liečenia, že najväčším darom bol pre mňa čas. Nikam som sa nemusela ponáhľať, nemusela som riešiť nikoho, len seba. A tu prišiel zlom… https://www.cestasvetlom.sk/nazeranie-na-zmenu-ako-na-nieco-pozitivne-v-nasich-otoch/

Začala sa moja cesta za snom

Pochopila som, že už pár rokov sa intenzívne zaoberám prácou sama na sebe nielen cez prepájanie sa Novu a Splnu v mesiaci, ale aj cez vedený sebakaučing a SEBAPOZNANIE. Prešla som si výcvikovými kurzami, v ktorých sme sa zaoberali do hĺbky vlastným životom. Začala som si uvedomovať, prečo milujem písanie perom. Vždy som si písala podklady k aktuálnemu Splnu alebo Novu tak, ako som to cítila. V procese spoznávania seba samej som sa viac a viac dostávala k sebe. A zmeny v mojom nazeraní na život sa začali diať.

V procese sebapoznania, som absolvovala vysokú školu psychológie, rôzne kurzy na sebapoznanie, naučila som sa zvládať svoju myseľ prostredníctvom jogy a tá sa stala súčasťou môjho každodenného života.

Dnes odovzdávam ľuďom to, čo pomohlo mne.

S láskou Michaela Mryjam

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00