Symbol života – letný slnovrat 21.6.2023

by Michaela Ďuriníková

Prebudenie slnečnej energie a nové začiatky

Keď Slnko dosiahne svoju maximálnu polohu na oblohe, je to okamih letného slnovratu. Letný slnovrat je dôležitým astronomickým javom, ktorý nám prináša dlhší deň a kratšiu noc. Do nášho života nám prináša viac svetla, lepšiu náladu a energiu. Z astrologického hľadiska je to zaujímavým a významným fenoménom. Astrológia vníma Slnko ako jeden z najdôležitejších a najmocnejších symbolov vo vesmíre. Predstavím Vám význam letného slnovratu z astrologického pohľadu a to, ako tento moment ovplyvňuje našu energiu a nové začiatky. Je to môj pohľad na nadchádzajúce obdobie leta. Tento čas vnímam ako niečo magické, čo nijak nemôžeme ovplyvniť, zastaviť. Len sa nechať unášať prúdom energie.

 

Slnko ako symbol života

Slnko je v astrológii symbolom života, vitality, vedomia a osobnosti. Priraďujeme k nemu archetyp muža. Silná mužská tvorivá (plodná) energia. Predstavuje našu esenciu a základnú energiu, ktorá nás oživuje. Keď Slnko dosiahne svoj vrchol v letnom slnovrate, jeho energia je na vrchole. Tento moment môže byť vnímaný ako prebudenie slnečnej sily v nás. Je čas na tvorenie, radosť a zber toho, na čom sme pracovali prípadne pracujeme. Aj zvieratá v prírode zisťujú, že majú viac času na chov svojich mláďat. Vonku nádherne spievajú vtáky a predbiehajú sa, kto je hlasnejší. Letný slnovrat nám ponúka rozmanitosť v prírode.

https://www.imeteo.sk/spravy/letny-slnovrat-2023-kedy-zacina-astronomicke-leto

 

Dynamika zmeny

Letný slnovrat označuje zmenu v energetickej dynamike. S dlhšími dňami a silnejším slnečným žiarením cítime nárast energie a zmyslu pre nové začiatky. Je to obdobie, keď môžeme vnímať vnútorné povzbudenie a túžbu prejaviť svoje talenty a ambície. Taktiež toto obdobie môže stimulovať našu tvorivú silu a podporovať seba-vyjadrovanie. Je úzko spojený so začiatkom leta a  so sezónou oddychu a pohody. Objavujeme nové miesta, máme nové zážitky a povedala by som, že prežívame viac radosti zo života. Svet nám ponúka magickú pestrofarebnosť našej prírody, ale aj širokú paletu pozitívnych zážitkov.

Naša motivácia

Pre niektorých jednotlivcov môže letný slnovrat priniesť výrazné zmeny v ich osobnom živote. Môže to byť čas, kedy sa ľudia cítia motivovaní zmeniť smer svojho života, začať nové projekty, alebo prehodnotiť svoje hodnoty a ciele. Je to vhodný okamih na sebarozvoj a introspekciu, ktorá nám pomáha identifikovať a prehlbovať svoje túžby a ciele. Môžeme sa zamerať na aktivity spojené s vodou, slnením a pobytom pri vode alebo mori, ktoré nám pomôžu prepojiť sa so slnečnou energiou. Vhodná je aj meditácia na svoje vnútorné svetlo, pretože v nej si pripomíname vlastnú silu a náš jedinečný potenciál.

https://www.cestasvetlom.sk/nazeranie-na-zmenu-ako-na-nieco-pozitivne-v-nasich-zivotoch/

Ja vám prajem v čase letného slnovratu, aby vám vám priniesol nové svetlo, energiu a príležitosti na vašej ceste k osobnej transformácie.

s láskou Michaela Mryjam

 

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00