Myšlienky majú silnú moc

by Michaela Ďuriníková

Keď sa naše vnútorné situácie nedostanú na svetlo uvedomenia, zhmotnia sa nám v podobe nášho osudu. (C.G. Jung)

V poslednom čase som myslela na to, akú moc majú naše myšlienky na tvorbu našej reality. Áno myšlienky majú silnú moc. V momente, keď sa začínate cykliť a ani o tom neviete, život za vás preberie opraty do vlastných rúk.  Skúšky sú čoraz ťažšie a stále nevidíte podstatu toho, prečo sa to deje. Sú to rôzne okolnosti, ktoré začínajú pôsobiť na váš život a zhmotňuje sa náš osud.  Sama som sa znova ocitla v situácii, keď ma telo zrádzalo a vyhovárala sa na zlýhanie vlastného tela. Prikladala som bolesti oveľa väčší význam, ako som mala. A nastúpil pocit beznádeje, že s tým neviem nič urobiť, len trpieť.

A tak, ako som ležala, som sa začala ľutovať. Opäť…. Zažila som si presne túto situáciu niekoľkokrát v živote a získala som skúsenosť. Nevyužila som ju, ale spravila som úplný opak. Stiahla som sa do svojho sveta malej Mišky a krčila som sa v kúte plná strachov, že nikdy nebudem dosť dobrá, aby som veci dotiahla do konca. Robíme to, čo je našou prirodzenosťou.  Keď som si v smútku prehrávala, čo všetko som chcela urobiť a nemohla som, prišla myšlienka :).  Tá blikla v hlave, ako keď zasvietite vypínačom. Veď v poslednom čase som zameriavala svoju pozornosť na svoje telo a tomu, ako ma telo zrádzalo v najdôležitejších momentoch. Takže som ho v podstate podporovala v tom, čo robí. Zlyháva.

Vesmír vypočul moje myšlienky

Neustálym sťažovaním si, som opätovne pochopila silu myšlienok a tým som si nastavovala aj svoju realitu. Potrebovala som si nájsť vinníka, ktorý môže za to, ako sa cítim. Môj priateľ mi nežne a s láskou pripomenul, že aj takto si tvorím svoju realitu. Prišlo prebudenie. Áno, tvorila som si realitu a potvrdzovala som ju neustálym opakovaním. Telo nemohlo robiť nič iné, ako dosvedčiť mi to, čo hovorím. Aj toto je sila vyslovených myšlienok.  Pre mňa je dôležité dávať si pozor na to, aké mám myšlienky a čo si chcem do života pritiahnuť, pretože myšlienky majú silnú moc… Na čo myslíme, to si priťahujeme. Ako hore, tak dole. Čo dáš, to dostaneš. Rovnováha života, by mala byť pre nás prioritou. https://www.cestasvetlom.sk/na-zamyslenie/

Správny čas

Správny čas na stretnutie správnych ľudí

V správny čas prišli ku mne správny ľudia. Ponúkli mi pomoc a ja som s radosťou prijala podanú ruku. S ich pomocou som si zvedomila to, ako som sa prestala zameriavať na celok. Cez stromy som nevidela les a unikala  mi pointa celku. Nacítila som sa na seba a svoje telo, venovala som sa svojmu vnútornému dieťaťu, ktoré som vyživila svojou pozornosťou, láskou a starostlivosťou. Pripomínala som si, že môj sen sa zhmotňuje každým dňom a nie je dôvod urýchľovať to, čo sa nezadržateľne blíži. Všetko príde v správny čas, záleží na nás, kedy sa budeme cítiť pripravení.

Snívajme

Plníme si sny prácou na sebe

Moja túžba a môj sen ma priviedli na cestu, kedy som začala pracovať na jednotlivých krokoch k osamostatneniu. Vesmír mi bol a je naklonený a ja som pripravená. Ten pocit je neopísateľný, pretože všetko sa spojilo, aby moju silnú túžbu pomohlo naplniť. Mala som jasný cieľ, teraz mám jasnú cestu po ktorej kráčam. Už nie je pre mňa podstatné, ako sa dostanem do cieľa, ale čo na tejto ceste zažijem. Verím v život a verím aj v to nedotknuteľné a neviditeľné medzi nebom a zemou. Nastal čas, keď tvorím do hmoty a do reálneho sveta a popri tom nezabúdam na vieru a silu myšlienok.

Ochvíľu tu máme spln vo vzdušnom znamení Vodnára. Táto energia je o ľahkosti, o slobode a o nezávislosti. Môžeme si napísať do diára alebo na papier, aké rozhodnutia aktuálne robím, môžeme porozmýšľať nad tým, aké je moje poslanie. Pozrime sa v akej spoločnosti sa pohybujem, s kým zdieľame spoločné energie? Ako sa cítim v kruhu svojich priateľov, partnera, rodiny? Sme priemerom 5 ľudí, s ktorými sa najčastejšie stretávame. Keď sa nad tým zamyslíme, sme s tými správnymi ľuďmi? To sú otázky, na ktoré by ste si mali odpovedať. A ešte jedna vec, ktorú by sme mali využívať zodpovedne. A to sú SĽUBY. Dajme si pozor na vyslovené sľuby. Sľubujeme len to, čo vieme splniť.

 

 

Nikdy sa nevzdávaj, ani keď sa dostaneš do úzkych a všetko je proti tebe,

ani keď sa zdá, že už nevydržíš ani minútu.

Práve vtedy a práve tam sa všetko obráti. (H. B. Stowe)

S láskou Michaela Mryjam

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00