Poobzerajme sa vôkol seba a upratujme ….

by Michaela Ďuriníková

Pravda bolí….

Veľa z Vás sa ma pýta ako si uľahčiť to alebo ono v živote. Poviem Vám pravdu, ja nemám žiadny recept na rýchlu instantnú zmenu, ktorá bude bezbolestná a nebude dlho trvať a najlepšie bude fungovať už zajtra. Každý si musí zodpovedať otázku sám: Prečo chce zmenu? a čo od nej očakáva? a pri odpovedi byť maximálne k sebe úprimný.  Poobzerajme sa vôkol seba a upratujme. Potom sa môže pustiť do zmeny svojich návykov, svojho pohľadu na vec, zažitých stereotypov a naučených reakcií v našich životoch. Možno by bolo fajn začať postupne, ale odhodlane. Teraz hneď si doplňte prvé, čo vám príde na rozum – nepremýšľajte: dovoľujem si…….. Nepúšťa vás to? dovoľte si pustiť kontrolu nad odpoveďou.

https://www.cestasvetlom.sk/co-doviedlo-k-nazvu-cesta-svetlom/

Uvedomenie

Mňa moja odpoveď doviedla k poznaniu svojho vlastného života a pomohla mi ku zmene. Ale pred tým som sa musela pozrieť do zrkadla. Najprv to boli vyhýbavé pohľady s odpoveďou, že vlastne mi je fajn a čo idem riešiť.  Bol to môj vnútorný sabotér, ktorý nechcel, aby som niečo zmenila. Ja som však vedela, že potrebujem zmenu, pretože tú potrebu zmeny som cítila na celom tele, ale zároveň mnou lomcoval strach. Keď niečo zmením, bude to lepšie alebo horšie? Kto mi dá záruku, že ma to nebude bolieť a spravím to správne rozhodnutie? Nikto, spoľahnúť som sa musela iba na seba.

 https://www.cestasvetlom.sk/moj-pribeh/

 

Prvé kroky…

Najprv to boli rôzne kurzy pre radosť a pomalé napĺňanie skoro prázdneho pohára. Prestala som sa zaoberať minulosťou a už som sa neobávala budúcnosti. Začala som malými krokmi, ale pre mňa mali veľký význam. Vykročila som z komfortnej zóny a cestou som si ujasňovala smer. Stále som na ceste, ale teraz už ako tvorca vlastného života. Pochopila som, že jedinou konštantou v našich životoch je zmena. Prešlo pár rokov a ja čerpám skúsenosti zo svojho života a najkrajšie uvedomenie je, že sa obracajú na mňa ľudia o pomoc, radu, nasmerovanie alebo sprevádzanie určitým úsekom ich života.

poobzerajme sa vôkol seba a prvé kroky k vykročeniu

Čo takto poriadok vôkol seba, ktorý začneme dnes
a pokračujeme do letného slnovratu?

Skúste sa poobzerať vôkol seba a dopne vám, že nik iný pri vás nie je, ktorý by vám ukázal ako zmeniť rýchlosť vo vašich životoch, prípadne dať si prestávku. Robme malé veci. Môžeme začať malými krokmi, aj tie budú mať pre nás veľký význam. Aj keď len upratovaním nášho príbytku a rozlúčením sa starých vecí, ktoré už doslúžili. Dajme priestor novým a hlavne urobme pre ne priestor. Keď zmeníme čokoľvek malé, budeme meniť čokoľvek veľké. Vo vnútri seba máme vlastný mikrosvet, ktorý sa premieta do makrosveta vôkol nás. To, ako a na čo myslíme sa nám premieta do reality. Do letného slnovratu je obdobie, ktoré môžeme využiť na tvorenie – teda naše konkrétne kroky. Môžeme poupratovať, vyseparovať, dotiahnuť veci, ktoré sme nechali na neskôr. Teraz je vhodný čas ísť do akcie.

letný slnovrat

 

s láskou Michaela Mryjam

 

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00