Nov v znamení Raka a naša rodina

by Michaela Ďuriníková

Nov v znamení Raka je o našej rodine, koreňoch a domove

Domov sú ruky, do ktorých môžeš plakať a nik sa ti nebude smiať.

Na začiatku júla sa odohral Spln v Kozorožcovi, v ktorom smer riešili prácu, zapracovali sme na našej kariére, zrevidovali sme si svoje financie a pozreli sa na naše príjmy a výdaje. Energie mesiaca a slnka nás prirodzene vniesli po 14 dňoch do znamenia Raka. V tomto znamení sme sa začali sústrediť na naše súkromie a rodinu. Nov v znamení Raka a naša rodina je tiež o koreňoch a domove. Na jednej strane sme začiatkom mesiaca riešili verejný život a v tomto momente sa úplne prirodzene obraciame k rodine a k súkromnému životu.
Kozorožec a Rak sú znamenia, ktoré stoja oproti sebe, tieto polarity znamení nám manifestujú na jednej strane našu prácu a kariéru a na druhej strane naše prepojenie s rodinou a náš domov. V tomto čase prežívame aj viac možností oddychu a spojenie sa s rodinou. V ľahkosti dávame do súladu obe oblasti, pretože nás netlačia žiadne termíny a pracovné povinnosti. Hľadáme rovnováhu medzi prácou a rodinou, vyvažujeme obe polarity. Dovoľme si vedome plynúť a tak si uvedomovať prítomný okamih.

Obdobie od Novolunia do nasledujúceho Novolunia

Obdobie od novolunia v znamení Raka do novolunia v znamení majestátneho Leva sa energie nesú v znamení Raka, čo pre nás znamená obdobie rodiny, lásky a objatí. V prírode alebo pri vode budeme vnímavejší a citlivejší na spojenie s našimi koreňmi.  Rak je ochranársky a starostlivý k svojej rodine, za každú cenu bude svoju rodinu chrániť. Potrebuje sa však vyrovnať aj s výzvami a niekedy viac ako je zdravé, lipne na svojich deťoch a nedá im dýchať.
Čerpajú z citových väzieb na minulosť a z miesta narodenia. Je to jediné znamenie, ktoré veľmi dlho pracuje na nejakej zmene, pretože domov znamená pre neho všetko. Ťažko ho presvedčíte na akékoľvek zmeny, aj keď sú zmeny v jeho dobro, on to bude vnímať ako ohrozenie.  Práve tento Nov v znamení Raka nám dáva priestor na vnímanie srdcom, telom – vlastne celým bytím 🥰. My ostatní môžeme našu pozornosť zamerať na našu rodinu, na lásku v rodine, na svoje deti a náš domov. Vytvorme si všetci prostredie, ktoré je prijímajúce a chápajúce, vtedy sa nám podarí rozjasniť atmosféru u nás doma.
Čím si, záleží od troch faktorov: od toho, čo si zdedil, od toho, čo z teba urobilo tvoje okolie, nakoniec od toho, čo si zo svojho okolia a dedičstva urobil sám svojim slobodným rozhodnutím            (A.Huxley)
Rada sa vraciam k myšlienke od anglického spisovateľa Huxleyho. Pochopila som, ako veľmi Vás ovplyvní to, kde sa narodíte, komu sa narodíte a čo dokážete s darmi urobiť. Nemusíme žiť život našich rodičov a potláčať vlastnú identitu. Svoje deti chránim, ale nie príliš, aj oni potrebujú vlastné skúsenosti. Nemôžem žiť ich život za nich, oni majú vlastnú cestu, ale môžem tu byť, ako bezpečný prístav v čase, keď to budú potrebovať.

Fázy počas mesiaca

fázy mesiaca

Ale naspäť k Novu. Pred Novom je doba pokoja. Mesiac stále ubúda a tak stráca na sile, ale dáva nám možnosť zbavovať sa nepotrebného a ťaživého v našom živote. V deň, keď je nov – energia kulminuje a je v mínuse. Pomalými krokmi začíname plánovať. S plánovaním začíname prvý deň po nove, mesiac naberá svoju silu a malými krokmi dorastá. To znamená, že všetky naše zámery budú do splnu rásť. Môžeme posilňovať naše ciele v konkrétnom znamení a využiť vlastnosti znamenia s narastajúcou silou mesiaca.
V deň novolunia sa vyberte do prírody s celou rodinou, tam sa prepojíme s našimi koreňmi cez matku Zem a s Lunou, ktorá predstavuje symbolicky ženskú energiu. V prírode sa nádherne uvoľníme a cez uvoľnenie začneme prijímať svetlo, ktoré nám ukáže ďalšiu cestu. Všetko v našom živote je o raste. Rastieme počas našej cesty životom a uvedomujeme si prítomný okamih cez spoznávanie Seba.

Čerpám z bohatosti života” – myšlienka, ktorá je aktuálna celý rok 2023

Celý rok sa vezieme na vlne ZMENY, ak sa ňou necháme viesť bez sledovania cesty, oplieska nás vlna z každej strany, ale ak budeme vedieť surfovať na vlne, pôjdeme s prúdom a ukočírujeme si vlastný život v prítomnosti. Je čas robiť vlastné rozhodnutia bez strachu aký bude výsledok. Strach sa stáva našou brzdou v napredovaní nášho poslania. Nemáme sa čoho báť, existujú len dve cesty a to sú, buď odbočím dobre a začnem plniť poslanie, alebo odbočím zle a chvíľu nám potrvá sa dostať na svoju správnu cestu. Vždy sa na svoju cestu dostaneme, len otázkou je kedy. Najčastejšie sa rozhodnem zle vtedy, ak si potrebujeme ešte zažiť nejakú situáciu a získať ďalšie skúsenosti. Môžeme sa uvoľniť do prítomnej reality a dovoľme si byť tým, kým sme.
s láskou Michaela Mryjam

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00