Odvaha nasledovať svoju dušu

by Michaela Ďuriníková

Odvaha nasledovať svoju dušu – dnešný Spln v baranovi

Pred 6 mesiacmi som písala o nových začiatkoch. Bola jar a slnko prebúdzalo prírodu svojimi prvými jarnými lúčmi. Tak nejak prirodzene sme zo seba zobliekali bundy, zhadzovali kabáty a vysielali sme zámer do vesmíru. Boli to naše plány, na ktorých sme chceli pracovať a predsavzatia, ktorými sme sa chceli riadiť. Videli sme novú nádej v našich životoch a túžili po vykročení do nového ročného obdobia. Veď vidina blízkeho leta a viac dní na pomyselný oddych, v nás vyvolávalo túžbu rýchlejšie pracovať a dopracovať sa až k letu. Ale pekne po poriadku…. pretože Dnešný spln v Baranovi je o odvahe nasledovať svoju dušu a pokračovať na ceste vpred. 

Na pripomenutie sem pripájam článok z marca 2023 – https://www.cestasvetlom.sk/nov-v-baranovi-a-nasa-odvaha-na-novy-zaciatok/

V marci a v apríli 2023 sa odohrali dve novolunie v znamení Barana. Boli to magické chvíle, v ktorých si veľa z nás uvedomilo, že je čas vykročiť a ísť vpred navzdory strachu. Niektorí z nás si energiu a silu nových začiatkov nevedeli vysvetliť, len cítili, že sa musia pohnúť z miesta. Každý svojim spôsobom, ale každý z nás mal a stále má veľkú túžbu po zmene vo svojom živote. Okamihy vyrážajúce dych sú tie prvé znaky, že sme sa vydali na cestu.  Áno, patria tam všetky druhy pocitov, ako pozitívne, tak aj negatívne. Pozitívne nás posúvajú vpred, pretože radosť a pocit šťastia nám dáva najavo, že ideme tou správnou cestou. Tie negatívne nám ukazujú, že sme so svojho zámeru a z cesty vybočili a rozhodli sme sa nenasledovať svoju intuíciu.

Čo nám prišlo do života?

Na začiatku jari sme si zodpovedali otázky: Kto som? Čo prebúdzam? Čo si prajem? a Čo chcem zmeniť….. život nám ponúka rôzne príležitosti na zmenu. A my si vždy vyberieme to, čo nás najviac osloví. Niekto chce zmeniť svoj stav z nezadaného na stav zadaný a niekto naopak, niekto by rád zmenil prácu a iný túži pracovať na svojom zdraví, kondície a strave. U každého je iný zámer akým smerom sa chce uberať. Na vlastnej ceste za svojim poslaním som sa učila púšťať nadmernú kontrolu toho, ako sa ma vyvíjať môj život a prestala som tlačiť na výsledok. Odovzdala som sa prúdu života a uvoľnila som tlak.  A preto:

ak niečo veľmi chceš, celý vesmír sa spojí a pomôže ti zmenu uskutočniť

Vždy chceme vedieť, či to naše rozhodnutie je správne skôr ako sa do niečoho pustíme, pretože neradi zažívame sklamanie a neradi ideme do neistoty. Ale zmena je jediná konštanta v našich životoch. A tak krok za krokom môžeme pracovať na našom zhmotňovaní želaného stavu. Cestou príde pochopenie, prečo sa všetko deje presne ako má. Keď prekonáme strach, zistíme, že sme rozhodnutie mohli urobiť už skôr. Strach nás paralyzuje a telo sa bráni. Pochybnosťami si podkopávame samy nohy a kroky, ktoré by sme chceli spraviť, sú čoraz ťažšie. Robte to, z čoho máte radosť, veď život je dar. Baran je ohnivé znamenie, dokáže vášnivo pracovať na zmene a má odvahu na nové začiatky. Táto energia Vám dodá premeniť možnosť v konkrétnu skutočnosť.

Zastavte sa 🙂

Ak ešte nemáte zámer, dnes si ho urobte. Stíšte sa a venujte si 20 minút pre seba. Napíšte si, kde ste a kde chcete byť. Pozriete sa na kroky, ktoré je potrebné pre zmenu urobiť. Nezastavujte na ceste, buďte čo najviac usilovní a výsledky sa čoskoro dostavia. Energia barana je nabitá novými začiatkami, ak ste si zámer dali, pozrite sa, či pokračujete v jeho napredovaní. Dynamická energia Barana nás nenechá prokrastinovať. Stiahnite si pracovné listy na mojej stránke, vytlačte a zapisujte. Nestačí len myslieť, písanie je akcia a zároveň aj zhmotňovanie toho, na čom chceš pracovať. https://www.cestasvetlom.sk/pracovne-listy/

Spln v baranovi - pracovné listy

Ja ti z celého srdca prajem posun vpred.

 

S láskou Michaela Mryjam

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00