Prebudenie sily – Rok 2024

by Michaela Ďuriníková

Intenzita, extrémy a sila rovnováhy v roku 2024

Všetci sme zvedaví na to, čo nám prinesie Rok 2024. Aký bude a čo môžeme očakávať? Pri spočítaní všetkých čísiel roka, dostaneme číslo 8. Akokoľvek  osmičku otočíme, vždy nám bude ukazovať rovnováhu a nekonečno, ako hore – tak dole, náš fyzický svet sa prepája s našim duchovným svetom. V týchto energiách budeme vyrovnávať presne to, čo sme dali a čo dostaneme späť. Tento rok bude o zvládaní intenzity a preto najlepšou meditáciou bude dýchať zhlboka, aspoň 10 x hlboký nádych a výdych. Pri nádychu sa nám naplní brucho vzduchom a pri výdychu sa brucho stiahne, ako keby sa chcelo oprieť o vnútornú stranu chrbtice. Osmička ako číslo, sa  v tele prepája v jednom bode a to v našej tretej čakre – čakra solár plexu.  Nastáva čas na prebudenie sily.

Rekapitulácia posledných rokov

Teraz sa zastavte a skúste si spomenúť na posledných 7 rokov. Aké boli tieto roky a na čom ste pracovali od roku  2017 -1, 2018 -2, 2019 -3, 2020 -4, 2021 -5, 2022 -6 až do roku 2023 -7 a akým smerom sa zmenil váš život? V čom ste mali nové začiatky, aké vzťahy ste intenzívne riešili? Nasledovalo zapojenie sa do spoločnosti, učili sme sa neraz zmeniť pohľad na vec. Rok štvorky bol rokom pilnej práce, ktorá nás učila pokore a vďačnosti. Veľa z nás za zaoberalo aj vlastným telom. V päťkovom roku  sme mali možnosť pracovať s našou slobodou vs neslobodou (vírus), v šestkovom roku sme mohli nájsť vzťah, ktorý nám ukázal nové možnosti a posun, ak sa spojíme. V tomto roku sme zažili a do konca roka budeme zažívať intenzitu zmeny, ale aj prebudenie duchovnej sily a našich darov. Naučili sme sa púšťať nadmernú kontrolu? …. A ak to zhrniem, tak každý z nás riešil svoju tému, ktorá ho mala posunúť na jeho ceste.

V článku o tomto roku si môžete pozrieť, či ste riešili niečo zo zhrnutých bodov, pretože tento rok bol rokom o zmenách všetkého druhu.https://www.cestasvetlom.sk/cerpam-z-bohatosti-zivota-rok-2023/

A  o čom vlastne bude rok 2024?

Ak ste na sebe pracovali a robili správne rozhodnutia na správnom mieste, potom sa môžete tešiť na výsledok vášho úsilia (to je ideálny stav).  My, ktorí sme boli na ceste poznania, sme robili to, čo bolo v našich silách a zažili sme si dobré aj zlé rozhodnutia. Všetky rozhodnutia boli dôležité pre nadobudnutie vlastných skúseností. Niekedy to boli poučné lekcie a niekedy úsmevné situácie. Tak, či tak, nebuďte na seba prísni pri rekapitulovaní posledných 7 rokov. Nezabudnite na to, že ste sa zachovali vždy tak, ako ste boli na to pripravení. Je čas odpustiť sebe a aj ľuďom, s ktorými ste sa dostali do konfliktu. Rok 2024 je rokom intenzity a extrémov. Častokrát budeme postavení pred voľbu všetko alebo nič. Naučíme sa používať silu múdro a s trpezlivosťou. Veci a udalosti začneme dávať do poriadku.

Vieme, čo je to karma?

Rok 2024 je rokom, v ktorom sa budú veci dávať do rovnováhy a nastanú situácie, ktoré vám prstom ukážu na oblasť, ktorú treba dotiahnuť do konca. Číslo 8 je karmické číslo a táto energia je presne o našich rozhodnutiach, ktoré sme kedy spravili, ako sme ich spravili, komu sme nimi ublížili a ako sme sa v tej situácie zachovali. To všetko sa nám v tomto roku vráti.  Každá akcia vyvoláva reakciu. Karma nie je niečo strašidelné, predstavte si ju ako knihu, do ktorej sa zapisujú naše zlyhania, ale aj naše úspechy. Karma je vždy dôsledok našich činov. Tvoríme si ju z podstatnej časti našimi rozhodnutiami a preto sa niekedy bojíme robiť rozhodnutia. Byť zodpovedný za výsledok a za svoj život? Veď práve toho sa bojím.

Aj ja som to tak niekedy dávno mala. Radšej som bola zamrznutá. Strach, skostnatelosť a panika boli súčasťou môjho života.  A viete, ako som to zmenila? Aj napriek strachu som vyšla zo svojej komfortnej zóny pohodlnosti a začala som na sebe pracovať. Cítila som, že ak niečo neurobím, stratím samú seba. Naučila som sa, že zodpovednosť je kľúč k vedomej zmene v sebe. Pre inšpiráciu pripájam aj môj príbeh:  https://www.cestasvetlom.sk/moj-pribeh/

Očista našej karmy

A preto je rok 2024 skvelý ako príležitosť na očistu našej karmy. Skúsme zapracovať na našej lepšej verzie nás samotných. Teraz je ten čas začať robiť veci správne, bez posudzovania a odsudzovania toho druhého. Najprv si pozametajme pred vlastným prahom. Zamerajme pozornosť na seba, čo robíme, ako to robíme a čo preto robíme. Prestaňme ubližovať sebe, ale aj iným. Budúcu karmu si vytvárame na základe prítomných činov.  Keď sa vydáte na cestu za poznaním a veci sa dajú do pohybu, je to znak toho, že idete vo svojom živote správne.  Pochopíte, že karma nie je trest a že, život nám ponúka okrem skúšok aj možnosti naučiť sa pokore, vďačnosti a úcte.

Zhrnutie roka 2024 v 8 krokoch:

     • zvedomovať si svoje činy
     • odvaha prejaviť sa, konštruktívne usmerňuj svoju silu                                                                                      (buď za ňu zodpovedný a používaj ju múdro)
     • nájsť stred a rovnováhu v našom živote, vyvažuj medzi súkromným a pracovným životom
     • vyrovnať sa s minulosťou – zober si z nej ponaučenie a opusti minulosť
     • buď čestný, spravodlivý a odvážny
     • konaj v tomto roku poctivo a budeš mať veľký úspech
     • nauč sa odpúšťať a ospravedlniť sa
     • kúp si dom, byt alebo kúsok zeme

Prebudenie sily - rok 2024

 

S láskou Michaela Mryjam

 

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00