Prečo mi funguje Nástenka Snov?

by Michaela Ďuriníková

Nástenka túžob a snov, ktorá funguje …

Pred pár rokmi som prvýkrát počula slovné spojenie Nástenka snov, Vision board, Jantra alebo Mandala snov. Vtedy som sa radila k tým, čo boli ako neveriaci Tomáš a ťukali si na čelo a ja s nimi. Pýtala som sa, na čo je toto dobré? Nevenovala som tomu pozornosť a žila som svoj život v chaose a v zbrklom rozhodovaní sa, v ktorom zlé rozhodnutie bolo nahradené ešte horším. Prišiel moment, keď sa stala situácia, ktorá ma zastavila a ja som prehodnocovala svoj život a akým smerom sa ďalej uberať. Sebaspoznávanie ma priviedlo k rozhodnutiu, že “Nástenku snov” skúsim aj ja.

Prvá nástenka bola neistá, druhá bola o niečo lepšia a pri tretej som už zamerala pozornosť do hĺbky, bola som konkrétna a štvrtá sa stala mojou radosťou, pretože som zapojila do tvorenia pocit, ktorý mnou prechádzal pri kreslení a písaní si snov na rok 2023.  Sen som si napísala taký veľký, že som ho nezvládla a teraz viem, že si ho musím rozmeniť na drobné. Už 4 roky pracujem vedome so svojimi snami . Všetky nástenky mám doma zarámované a v spálni dostupné na polici alebo nočnom stolíku. Ja používam svoje slovné spojenie “Nástenka túžob a snov”.  A prečo aj túžob?, pretože slovo TÚŽBA vo mne vyvoláva emóciu zafarbenú magickým vánkom zázraku. Pripájam video natočené k nástenke snov, ktoré nájdete na – https://youtu.be/sujOfZzNaE8

Tvorenie snov

Pre mňa je Nástenka snov miesto, kde pustím uzdu fantázie na začiatku roka 21.1. a ku koncu roka 21.12. si pozriem, čo všetko sa mi splnilo a čo môžem zrevidovať alebo pozmeniť na budúci rok.  Nie je to len o tom, že niečo vytvorím a potom sa s nemým úžasom pozerám na nástenku, ako sa mi plnia sny, ale prakticky robím aj kroky, aby som sa k môjmu snu dopracovala.   Ide o môj sen, je to moja predstava o vlastnom živote, pracujem na svojom posune a svojej ceste. Nechám plynúť myšlienky a počúvam svoje vnútro.  (Konkrétny príklad: túžim po novej práci – krok 1 vytvorím si životopis, krok 2 sledujem ponuky, krok 3 posielam životopisy, krok 4 chodím na pohovory, krok 5 pripravím sa na pohovor ) 

Otázky, na ktoré si odpovedám ja, sú: Kam sa chcem posunúť v pracovnej aj v súkromnej oblasti? čo by som rada posilnila? aké výsledky by som rada dosiahla? v akej hojnosti by som rada žila? akých ľudí stretávala? akého partnera by som rada mala po svojom boku? a čo môžem urobiť pre svoje zdravie a telo?

Pozor!!! napíšte si aj aké kroky preto urobíte, aby ste boli v rovnováhe. Rok sa bude niesť v energiách 8 – https://www.cestasvetlom.sk/prebudenie-sily-rok-2024/

Čas na hru a zábavu

Keď tvorím nástenku túžob (vždy 21.1.) ja, urobím si čas. Určím si priority, aby som mala dostatok priestoru na tvorenie. Tento deň je pre mňa výnimočný, plný vďaky za čas, ktorý môžem využiť na svoje sny. Tvorím srdcom a s radosťou, pretože viem, že keď sa niekde stratím tak aj Nástenka snov ma navedie na cestu k splneniu sna, pretože ju mám stále na očiach. Ona je moja navigácia, ktorá ma bude smerovať celým rokom. Už dávno viem, že život a ani sny nie sú statické, ale vyvíjajú sa tak, ako rastieme my. Niektoré sny doladím, iné pozmením, pretože v procese som zistila, že je to pre mňa veľké sústo a musím ho rozporcovať na menšie sny. Zhmotňovanie mojich snov na papier neberiem ako povinnosť, ale ako hru.

Ide o pocit, ktorý mnou prechádza, keď tvorím do priestoru. Ako už viete: myslenie je pasívna činnosť a myslieť nestačí. Dôležitá je akcia a tá rozprúdi energiu, ktorú vkladáte na tvorenia svojej predstavy, túžby, sna……

Moja nástenka snov na rok 2023

Môj postup, ktorý funguje mne a rada ho posuniem ďalej:

Pripravím si fotky, farbičky, perá a výkres vo veľkosti A3

Ak tvorbu chcete vyskúšať pre vlastný posun, vtedy tvorte svoju Nástenku snov sama, zapáľte sviečku, zapnite si príjemnú uvoľňujúcu hudbu a zasnívajte sa.  Želajte si len za seba, nie za druhého, ktorý tam nie je a momentálne s vami netvorí. On svoje želania a sny môže mať úplne iné, môže to cítiť inak a možno na tak veľký sen, ktorý máte vy, ešte nedozrel.

Alebo kľudne ak to tak cítite, zapojte do tvorenia vašej Nástenky snov deti aj partnera.  Bude to zábava, zapnite si príjemnú hudbu, najlepšie smiech :). Posadajte si na zem a každý si môže na časť papiera nakresliť alebo napísať, čo je ten jeho sen. Ak vytvoríte nástenku odporúčam ju dať na viditeľné miesto. Nepatrí do skrine – pochovávate svoje sny. Prečo? Pretože energia, ktorú ste vložili do tvorenia potrebuje prúdiť a v skrini alebo na tmavom mieste energia stagnuje.

S láskou Michaela Mryjam

mojim poslaním je  pomáhať ženám vykročiť na cestu zmeny vo svojom živote, učíme sa ako uchopiť príležitosť a každá jedna z nich si mení život prácou na sebe

Viac sa o mne dozviete v článku – https://www.cestasvetlom.sk/moj-pribeh/

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00