Proces zmeny

by Michaela Ďuriníková

Proces zmeny

Náš život sa vyznačuje rastom, aktivitou, vnímaním a rôznymi reakciami na podnety v nás a vôkol nás. Prechádzame procesom zmeny. Pamätáte sa, keď sme prvý krát počuli slovné spojenie ako hore – tak dole? Keď nám hovorili , že v nás prežívame svoj mikrosvet a vonku sa odohráva makrosvet gigantických rozmerov? Tento proces sa nikdy neskončí a každý z nás žije svoj životný príbeh. A my sa na tejto ceste učíme, získavame skúsenosti a zrejú v nás jedinečné osobnosti, ktoré odovzdávajú tomuto svetu vždy niečo iné.

Zmena života

V každej etape nášho života, prechádzame procesom zmeny.  Čo získame, keď svoju pozornosť zameriame na seba? Len to, že si môžeme zmeniť vlastný život. A čím? prácou na sebe. Prácou na sebe sa začneme posúvať z miesta, kde už nechceme byť, na miesto, ktoré nám ukáže výsledky nášho úsilia. Na tejto ceste spoznáme naše kvality  a silné stránky, na ktorých môžeme pracovať a tie slabé môžeme posilňovať k lepšiemu. Naučíme sa zručnostiam a začneme zvládať vlastné vnútorné konflikty a porozumieme sebe samému. Je to nekončiaci sa proces rastu nás samotných.  Na tejto ceste nikdy nie sme sami, vždy sa k nám pridajú ľudia, ktorí sú s nami na tej istej vlnovej dĺžke. Chcú sa učiť, spoznávať a otvárať obzory svojho života. Možno sa niekedy budeme cítiť osamelo, ale aj to je etapa, ktorá nás veľa naučí.

Pri tejto zmene nezabúdajme  aj na to, že jedinou konštantou v našich životoch je zmena. Zmena, ktorá tu bude vždy, pretože náš život nie je statický, ale neustále meniaci sa proces. Avšak, či už používame slová ako zmena, proces alebo práca na sebe, všetky pojmy majú význam v kontexte nášho života a aj na jeho neustály rast a s tým súvisiace zmeny. Všetko je prepojené neviditeľnými procesmi v nás, ktoré formujú náš vnútorný svet, vzťahy a prístup k svetu okolo nás. https://www.cestasvetlom.sk/myslienky-maju-silnu-moc/

s láskou Michaela Mryjam

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00