Spln v znamení Strelca

by Michaela Ďuriníková

Aké príležitosti nám prináša dnešný Spln?

Dnešný Spln 4.6.2023 v znamení Strelca nám prináša možnosť roztiahnuť krídla a vydať sa na cesty. Možno aj na tú našu životnú, na ktorej by sme mohli nájsť vlastný zmysel života. Na ceste za sebapoznaním môžeme sledovať zmenu svojho myslenia, cítenia, jednania a riešenia situácií, pretože presne to sa nám bude diať v živote. Dôležité rozhodnutie spojené s vykročením do zmeny nám dodá odhodlanie niečo vo svojom živote urobiť inak.  Na zmene môžeme pracovať kedykoľvek, (častokrát je to až v čase, keď nám horí za zadkom). Pozitívne je,  keď cítime, že už je čas. Čas vykročiť…  Náš život predsa nemá žiadny dátum spotreby a krásne je na tom to, že rozhodnúť sa môžeme kedykoľvek.

jednotlivé fázy mesiaca a mesiac v splne

Prečo sa zbavujeme ťarchy na našich pleciach?

Pretože Spln nám ponúka možnosť zbaviť sa toho, čo nám doslúžilo. Kľudne ten náklad na našich pleciach môžeme vyložiť a jednoducho odložiť. Ak máme pred očami svoj cieľ, môžeme nastúpiť na cestu. Ostatné sa nám ukáže v priebehu zmeny. Strelec ako znamenie je obdarovaný láskou k slobode, je optimistický, flexibilný, komunikatívny. Súčasťou jeho života je pre neho  pohyb. Jeho oku neunikne to, čo druhí nevidia. Predsa je to jeho prirodzená vlastnosť, pretože má veľmi bystrú myseľ. Nedá sa ovládať slovami – musím a nedá sa. Pre neho toto slovné spojenie neexistuje. S radosťou nám ukáže čo všetko sa dá a čo všetko nemusí. V priebehu života sa však učí nabrať si na seba len toľko vecí, koľko zvládne. Práve preto je teraz dôležitá práca na dlhodobých a veľkých cieľoch pre nás všetkých, pretože energie Strelca nám rozväzujú krídla. Tie isté energie nás volajú na ďaleké cesty.

Písaním tvoríme do hmoty…

Píšem otázky, ktoré sú zrozumiteľné a viete na ne odpovedať. A moja rada znie, že vždy premýšľajte aspoň pár minút nad otázkou kým si odpoveď zapíšete. Skúste odpovedať aj na otázku prečo. Prečo to tak chcem, čo mi to prinesie a ak mi to prinesie to, čo by som si priala, ako by som sa v tom cítila? Dôležitá súčasť tvorenia je aj pocit, ako sa v tom budem cítiť keď to už budem mať.

  • do akej krajiny sa túžim pozrieť? (čo mi to prinesie, ako sa tam budem cítiť, čo od toho očakávam, čo tam chcem zažiť, v akom ročnom období tam chcem ísť a dôležitá otázka: prečo tam chcem ísť)
  • podporím svoje bezpečie na cestách a vo všetkých dopravných prostriedkov (aj keď nie ste vodič, aj tak ste účastníkom dopravnej premávky)
  • ako sa cítim vo vzťahu? (energie Strelca sú bez akýchkoľvek obmedzení a len to tak iskrí)
  • plním svoje poslanie a ako?
Dôvod písania na papier

Veľa vás pobádam k písaniu, všetkých. Pretože myslenie je pasívna činnosť a do zajtra zabudnete nad čím ste dnes rozmýšľali, ale písanie je akcia. V tento moment sa sústredíme na seba a slová, ktoré dávame na papier aj preciťujeme a toto je ten dôvod písania. Zoberte papier a formulujte myšlienky. Často sa vraciam k obdobiu v mojom živote, keď si spätne čítam svoje túžby a sny, ktoré som si dávala na papier. Zo začiatku boli neisté, ale prešlo pár rokov a ja som na ceste vlastnej sebarealizácie. Formulovanie mojich zámerov a vízií je konkrétne, silné a viem zamieriť presne na cieľ. To je cesta každého z nás. Naučiť sa so svojim životom narábať. Túto nádhernú činnosť robím do dnes.

Naša prirodzenosť a celistvosť

Autentickí sa stávame vtedy, keď to, čo píšeme, alebo vyslovíme aj v skutočnosti žijeme. Nie je to ľahká cesta k sebe, ale zaručene tá najlepšie. Vtedy už nemáme tendenciu sa porovnávať s druhými, prečo aj? Pretože sme sa naučili, že každý z nás má svoju cestu a na tej ceste nie sme spolu, ale každý sám za seba.  Prešiel vami pocit, že je to sebecké? Nie, nie je. Ten druhý vôbec s nami nemusí zdieľať naše túžby, sny a vízie. Môže mať iné. A aj to je v poriadku. Ak ich začneme mať rovnaké, znamená to, že sme sa stretli v prieniku a môžeme tvoriť spolu, bez nátlakov a pretláčania, ktoré túžby budú uspokojené skôr. V tomto bode už nie sú očakávania, ale je to čas tvorenia. https://www.cestasvetlom.sk/zimny-slnovrat-21-12-2022-cesta-svetlom/

S láskou Michaela Mryjam

 

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00