Jesenná rovnodennosť 23.9.2022

by Michaela Ďuriníková

Príroda nám na jeseň ponúka tie najkrajšie farby. Výnimočný človek, obdarený vyjadrovať sa štetcom a paletou farieb, vie zachytiť príbeh ročného obdobia na plátne. Ja a môj drahý radšej  chodíme do prírody a snažíme sa vnímať tú nádheru očami a nacítiť sa na nadchadzajúce obdobie. Ľudské bytosti sú cyklické, náš život vnímame v cykloch a aj príroda nám dáva prirodzený obraz o živote v štyroch ročných obdobiach.

 

Blížiaca sa jeseň

V tento deň jesennej rovnodennosti, sme pri prechádzke pozbierali plody Matky Zeme a dali na oltár a chystala som si rituál. Mirko bol na odchode na nočnú a tak som mala dostatok času na stíšenie. Rozmýšľala som o tom, čo všetko sa nám podarilo, kde sme sa posunuli a čo sme preto spravili. Tak nejak to išlo prirodzene a my sme za pochodu už len doťukávali drobnosti.

Aj my doma prechádzame rôznymi skúškami pripútanosti, lipnutím na starých vzorcoch a pochybovaním o vlastnej nedokonalosti. Robíme si spätné zrkadlá, ale spolu pracujeme na sebe, každý tým svojím spôsobom, ale vždy niekde v strede sa stretneme a zase sa kontinuálne spolu posunieme. Obaja vnášame do našich životov viac svetla a tvoríme teplo domova. Hreje ma na duši keď viem, že mám pri sebe človeka, ktorý je pri mne sám sebou a na nič sa nehrá (on to ani nevie  ). Žiadna pretvárka, len on. A ja môžem byť pri ňom len ja. Niekedy náladová, ráno strapatá, s kruhami pod očami (po ťažšej noci), ale optimistická a usmievavá Miška.

Čas sa akoby spomalil a my užívame ešte posledné slnečné lúče pred zimným obdobím, ktoré na nás bude vplývať skôr stíšením a to nás bude nútiť k zastaveniu a zahĺbeniu sa do seba. Určite príde aj analýza toho, čo sa nám podarilo a čo, potrebujeme doriešiť. A práve tie správne, hlboké a pravdivé otázky nás dovedú k správnym a pravdivým odpovediam.  Prišlo mi prirodzené, že mám poďakovať. Za celé obdobie od leta. Za čas, za život, za plody ponúkané prírodou.

Čaká nás úroda

V tieto dni zbierame úrodu nielen v prírode, ale aj v živote. Je to správne obdobie sústrediť našu pozornosť na prítomnosť.  Po večeroch budeme mať dostatok priestoru k dotiahnutiu našich zámerov a vízií do konca. Odovzdávame kus zo svojho vnútra a spolu s Mirkom pracujeme na tom, čo nás baví a napĺňa a za to sme neskutočne vďační. Nechávame všetko prirodzene plynúť a zasahujeme do diania okolo nás len vtedy, ak máme pocit, že to má zmysel. Nevytvárame tlak. Zmena, ktorá prichádza je istá a nezastaviteľná. Chápeme ju ako ďalší krok v našom vývoji. Niečo nové sa naučíme, získame iný uhoľ pohľadu a ďalej budeme vedieť posúvať naše skúsenosti.

zo srdca prajem krásne pestrofarebné jesenné chvíle

s láskou Michaela Mryjam

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00