Zimný Slnovrat 21.12. 2022

by Michaela Ďuriníková

Deň pred slnovratom…

U mňa sa začal Zimný Slnovrat už včera, veľmi zvláštne energie na mňa pôsobili. Určite aj na ľudí naokolo. Veci sme vybavovali na niekoľkokrát a ľudia boli skôr uzavretí až podráždení, menej usmievaví. Tak nejako mi bolo z toho smutno pri srdci. Nadchádza obdobie sviatkov, pohody, lásky a spokojnosti. Vôbec to tak nevyzeralo, ba priam by som to zhodnotila z môjho uhľu pohľadu, ako keby všetci chceli postíhať to, čo za celé obdobie roka nestihli a chceli by ísť do Nového Roka s čistým štítom.

Čas je relatívny a aj napriek všetkým znalostiam som sa pozastavila nad mojím premýšľaním, čím to je, že mám menej času a viac mám pocit, že nestíham všetko, čo som si stanovila v ten deň? Perníky mi prihoreli, mám len poutieraný prach, ale mám ešte dva dni pred sebou :). Stále si opakujem – buď na seba milá, nežná, láskavá. Ráno som mala možnosť sa ponoriť do mantier, nachvíľu vypnúť môj mozog a dať mu výživu akú si zaslúži. Ukončila som to meditáciou, ktorá bola priamo k Zimnému slnovratu.

Sviatok Svetla

Keď som si písala poznámky k slnovratu, prešiel mi mráz po chrbte. To, že dni sa začínajú predlžovať nebudeme cítiť hneď, ale pri pomyslení, že nastáva pravá zima ma až striaslo. Každý deň bude asi o minútu dlhší deň a až neskôr uvidíme svetlo na konci tunela.  Zimnému slnovratu je priradený prívlastok – Sviatok svetla. Ja to vidím tak, že sa nám otvárajú možnosti obzrieť sa za seba, čo sa nám podarilo a prípadne zrevidovať a dať na papier, čo by sme chceli dotiahnuť v budúcom roku.  Nový Rok nám prinesie veľmi veľa zmien a istá bude iba zmena a tak sa pripravme a vykročme s nadšením a očakávaním lepších zajtrajškov do zmeny. https://www.cestasvetlom.sk/ako-som-hladala-samu-seba/

Nezabudnime však pri tom, že ak zmenám dáme voľný priebeh môžeme sa viesť na vlne a zmeny môžu byť pozitívne, ak pôjdeme proti prúdu a zmeny nechceme prijať, tak nás zmeny budú bolieť. A tak môj deň Zimného slnovratu bol plný vôní vonných olejov, sviečok a vonných tyčiniek. Miešala som si vlastný pleťový olej, z ktorého som mala veľkú radosť a zakončila som ho poďakovaním za čas, ktorý mi bol dopriaty na tvorenie.

Tvorenie Jantry

Keď sme takto pred 11 mesiacmi tvorili Jantru s drahým, vôbec sme netušili, že to naberie takéto obrátky. Naše cesty sa spojili, aby sme spoločne tvorili a dopĺňali sa.  Dali sme na papier len našu predstavu. Predstava nás posúvala k jednotlivým krokom a dnes pracujeme a tvoríme štruktúru kurzov, ktoré v Novom roku budeme sprístupňovať. Pre mňa to bol na začiatku sen a teraz môžem povedať, že môjmu snu dávam krídla. Mením si život prácou na sebe.

Do roka a do dňa sa sťahujeme a začína sa nám nová kapitola života. Som hrdá na všetko, čo sa udialo v našom živote. Naučili sme sa, že neexistuje veľký plán bez strachu a so 100% istotou, že všetko dobre dopadne. Teraz už vieme, že existuje 100% istota, že sa môže stať niečo nepredvídateľného.

s láskou Michaela Mryjam

 

 

 

You may also like

Leave a Comment

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00